loader

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy z masaży, który w zależności od formy wykonania oraz intensywności, może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający, izometryczny sportowy, wyszczuplający lub kosmetyczny, mając przy tym charakter rozluźniający albo pobudzający. Masaż ten ma na celu poprawienie zarówno stanu fizycznego pacjenta jak również psychicznego.

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż dzia a przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę t uszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka u atwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli g askanie, rozcieranie, ugniatanie, ucisk, oklepywanie, wibrację, wa kowanie i roztrząsanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze cia o, miejsca pe ne napięcia i bólu zostają rozprężone.

Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany uk adu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgos upie, plecach i karku. Masaż klasyczny wyraźnie poprawia także wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.