loader

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Cudowna moc ludzkiego dotyku sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz właśnie relaksacyjnych.

Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, później całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego oraz psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne i łagodne, a ich zadaniem jest uspokoić duszę oraz ciało.

Masaż tego typu to wspaniały sposób na zrelaksowanie się i rozluźnienie, przynosi ulgę przy bólach ciała i uczuciu spięcia. Poprawia również ogólny stan zdrowia, gdyż działa leczniczo na nasze ciało. Jest świetną odpowiedzią na zmęczenie, ból oraz stres.